Wu Long Jiao Zhu - zpět na úvod
Wu Long Jiao Zhu
neděle, 17. února 2019

Asociace Wu Long Jiao Zhu

Jednoduchý bič v podání mistra Yang Cheng-fu

Asociace Wu Long Jiao Zhu je dobrovolné sdružení škol, které se věnují cvičení původního Tai Ji Quan rodiny Yang (Tai Gik Kuen rodiny Yeung), jak jej předává dál linie rodiny usazená v Hongkongu.

Základem naší asociace jsou přátelské vztahy a nikoliv snaha jedněch se vyvyšovat nad jiné. Netvrdíme o sobě, že jsme jediní a nejlepší. Každému doporučujeme, aby si obešel více škol a vyzkoušel si různé přístupy ke cvičení. Jenom tehdy, pokud mu bude vyhovovat to, co cvičíme my, tak má smysl, aby se k nám přidal. I když Taiji nepovažujeme za žádný druh náboženství či New Age, tak si myslíme, že základem cvičení lidí v dnešní době je spokojenost a pohoda. Stresu a problémů si každý z nás užívá dostatek ve svém každodenním životě.

Jedinou podmínkou pro zapojení škol do projektu je dodržování systému a posloupnosti výuky rodinného systému, za které zodpovídá vedoucí školy. Členové jednotlivých škol neplatí žádný příspěvek na činnost Asociace, každá škola si sama určuje podmínky svého provozu.

V současnosti jsou do Wu Long Jiao Zhu zapojeny školy v Brně, Dačicích, Jihlavě, Liberci, Olomouci, Opavě, Praze, Šternberku, Telči, Třebíči, Uničově a Žilině.

V námi reprezentované hongkongské linii rodiny Yang působí v České republice a na Slovensku pouze školy uvedené zde. Setkáte-li se s tím, že se některý učitel odkazuje na stejnou linii či na některého z našich instruktorů, prosím ověřte si to přímo mailem Zde. Občas se setkáváme s informací, že někde učí s využitím našeho jména osoba, kterou neznáme.

V případě zájmu o spolupráci a případné zapojení Vaší školy nás prosím kontaktujte na mailové adrese yangtaiji@yangtaiji.com.

Obsah © 2005 – 2007 Zdeněk Kurfürst, design & code © 2005 – 2007 Zensolutions
Mapa stránek | RSS kanál | Podmínky použití | Kontakt